Ponuka dezertov, toriet, kávy a zmrzliny

Zákusky z Oázy
Semifréda dezerty a torty
Ponúkame svojím hosťom čo iní nemajú…

Semifréda

Sú originálne dezerty pôvodom od majstrov cukrárov z Talianska. Je to kombinácia piškóty, ochutenej šľahačky a ovocia. Pri výrobe každého jedného dezertu je potrebná ručná práca, pretože detaily na nich nie je možné vyrobiť použitím automatizácie. Kombináciou surovín a postupom výroby vzniká skutočný ORIGINÁL.

Torty a dezerty:

Segreda poháre

Nová kolekcia ľahkých a osviežujúcich dezertov pôvodom z kolísky cukrárstva Talianska sa vyznačuje lahodnou chuťou, použitím prírodných surovín a zaujímavým vzhľadom.
Stiahnuť obrázky
Segreto poháre Segreto poháre

Turecká baklava

Baklava pochádza z Turecka a jej rodné miesto je Gaziantep. Súčasnú podobu a rafinovaný spôsob prípravy získala baklava v období Osmanskej ríše. Najstaršia zmienka o baklave sa našla v kuchyni paláca Topkapi v Istanbule, v roku 1473.V istanbulských palácoch sa od majstrov baklavy požadovalo, aby na plech položili minimálne 100 vrstiev cesta a sultán mierkou Hamidovo zlato rozhodol , či je baklava dobrá. Čo znamená mierka Hamidovo zlato Z výšky pol metra sa na baklavu hodil úlomok zlata, ak bola baklava kvalitná, zlato preťalo všetky cestá ,vtedy si cukrár mohol zlato nechať, ak sa však zaklienilo medzi cestá , bol vystavený verejnej hanbe. Touto tradíciou sa baklava stala jedným so symbolov osmanskej ríše.

3D torty
Torty s jedlým obrázkom
Rudolf

Zmrzlina z Oázy – balkánska

Zmrzlinu vyrábame podľa balkánskej receptúry na základe dlhoročnej rodinnej tradície.
Zmrzlina je vyrábaná z prírodných farbív , bez vajec, umelých farbív a konzervantov.
Pri výrobe zmrzliny sa snažíme vytvoriť zmrzlinové umelecké diela, aby sme naplnili Vaše kreatívne cítenie.

Zmrzlina – kráľ dezertov

Vedeli ste, že zmrzlina je najstarším a najpopulárnejším dezertom na svete? Podľa legendy, na zmrzline si pochutnávali už Číňania 1100 rokov pred Kristom. Dobrodruha Marca Pola zavialo do Číny a on skutočne bol ten, kto priviezol tajomstvo výroby zmrzliny do Európy. Ale podľa iných zdrojov, bola zmrzlina známa už v antických časoch, na dvore rímskeho imperátora Nera, ktorý bol veľkým milovníkom chladných dezertov. V špeciálnych ľadových jamách, v skladovacích amforách, naplnených snehom z najbližších hôr a pridaním ovocia a medu, tak takto vraj kedysi pripravovali chutné chladné dezerty.

Magický zmrzlinový kúsok

Zmrzlina je určite magická lahôdka, ktorá premieňa božské pocity na realitu v každom ročnom období, osladzuje a osviežuje nás a vracia nás do čias detstva a letných dovoleniek. Zmrzlina nás robí šťastnejšími. Britskí vedci dospeli k záveru, že stačí jedna lyžica zmrzliny na vyvolanie božského pocitu a urobí náš šťastnejšími.
Okrem pôžitku zo zmrzliny, obohacuje vaše telo aj o významnú nutričnú hodnotu. Okrem tukov a cukru, tento magický desert obsahuje taktiež dôležité živiny: proteíny, vápnik, vitamíny A a D a riboflavin. Výživový experti odporúčajú zmrzlinu, ktorá má podobné základné zloženie ako mlieko, a tým je dôležitou súčasťou zdravej výživy. Skutočnosť, že zmrzlina je ľahko stráviteľné, výživné a chutné jedlo, má plnú chuť a bohaté zloženie, ju robí neodolateľnou pre každého človeka.

Naše špeciality zo zmrzlín
Poháre

Kávy z Oázy

Naša káva je čierna ako diabol, horúca ako peklo, čistá ako anjel a sladká ako láska…